20 yıllık tecrübe

Atakalp Kalp Hastanesi  Kardiyoloji Merkezi, Türkiye’de kendini işine adamış büyük ve güçlü bir tıbbi kadro ile hizmet vermektedir. Kardiyoloji Merkezimizde Başhekim Uz.Dr. Hasan YILMAZ öncülüğünde tecrübeli ve alanında uzman kardiyologlar çalışmaktadır.

Atakalp Kalp Hastanesi  Kardiyoloji Merkezi’nde hipertansiyon, hiperkolesterolemi, metabolik sendrom, koroner arter hastalıkları, kalp kapak hastalıkları, kalp ritim bozuklukları gibi pek çok kardiyolojik hastalık deneyimli bir ekip tarafından başarı ile tedavi edilmektedir.

Atakalp Kalp Hastanesi  Kardiyoloji Merkezimizde çalışan uzmanlarımızın her biri ilgi alanlarındaki en son gelişmeleri yakından takip eder. Kardiyoloji Kliniğimizde ki deneyimli hekimlerin temel amacı modern, güçlü ve güncel tedavi yöntemlerini kalp ve damar hastalarında başarılı bir şekilde uygulamaktır.

Kalp hastalıkları, elektrofizyoloji, ekokardiyografi , kalp kateterizasyonu, koroner anjiyografi, koroner balon/stent girişimleri ve diğer girişimsel kardiyoloji alanlarında tecrübeli kardiyologlardan oluşan departmanımızda gelişmiş cihazlarımızla tetkik, tanı ve tedaviler yapılmaktadır.

Uzman ve alanında deneyimli grubuyla Atakalp Kardiyoloji Grubu 7 gün 24 saat yanınızda.

Atakalp Hastanesi kardiyoloji bölümü büyük bir ekiptir. Kardiyoloji Bölümü uzman hekimlerimizin her biri ilgi alanlarındaki en son gelişmeleri yakından takip eder. Hekimlerin temel amacı modern, güçlü ve güncel tedavi yöntemlerini kalp ve damar hastalarında başarılı bir şekilde uygulamaktır.

Aslında merkez içindeki diğer bölümlerimiz de yine  kardiyoloji doktorlarımızın her birinin kardiyoloji içindeki özel ilgi alanları neticesinde yoğunlaştıkları bölümlerdir.

Hipertansiyon, hiperkolesterolemi, metabolik sendrom, koroner arter hastalıkları, kalp kapak hastalıkları, kalp ritim bozuklukları gibi pek çok kardiyolojik hastalığı olabilen hastalarımız  kardiyoloji polikliniklerimizde detaylı muayene edilir  ve gerekli durumlarda Ekokardiyografi Bölümümüze yönlendirilir.

Ekokardiyografi laboratuarımızda ; yüzeysel (Transtorasik) ekokardiyografi (TTE),  yemek borusu yolu ile (Transözofajiyal) ekokardiyografi (TÖE), stres ekokardiyografi ve  strain ve strain rate ekokardiyografi gibi özellikli değerlendirmeler yapılabilmektedir.

Ritim bozukluğu şüphesi veya tanısı olan hastalarımızı da detaylı inceleme ve gerekli durumlarda da tedavi amacı ile Elektrofizyoloji Laboratuarımıza yönlendiriyoruz. Elektrofizyoloji Laboratuarımızda  rutin  pacemaker implantasyonu, kalp yetersizliğinde pacemaker implantasyonu, lead geri çekilmesi, loop recorder takılması, ritim bozukluklarında  elektro fizyolojik çalışmalar (EFC) ve ablasyon (ritim bozukluklarında) gibi kapsamlı işlemler yapılmaktadır.

Atakalp Hastanesi Kardiyoloji Merkezi  Girşimsel Kardiyoloji Bölümümüzde acil ve elektif şartlarda tanı ve tedavi amaçlı kalp kateterizasyonları, koroner anjiyografi, koroner anjiyoplasti (PTCA),  her türlü stent uygulamaları yapılmaktadır.

Atakalp Hastanesi Kardiyoloji Merkezi kapsamında  24 saat aktif  koroner yoğun bakım ünitesi hizmet vermektedir. Atakalp Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Bölümümüzde yılların tecrübe ve birikimi ile her bir hastaya özel yüksek kalitede anestezi ve yoğun bakım desteği sunulmakta olup, Kardiyoloji Merkezimizin başarısına büyük katkı sağlanmaktadırlar.

Koroner damar veya periferik damarların kronik tam tıkanıklıklarında şimdiye kadar ameliyatın tek çözüm olarak sunulduğunu ama artık kronik total oklüzyonlu (CTO) hastalarda ameliyatın tek çözüm olmaktan kısmen çıktı.

“Tüm kalp damar tıkanıklıklarının yüzde 20-30’unu CTO’lu hastalar oluşturmaktadır. Bir damara CTO denebilmesi için 3 aydan uzun süredir tam tıkalı olmalıdır. Tam tıkalı olan damarlar ya kendi üzerinden yardımcı damarlarla ya da diğer damarlar üzerinden dolum göstermektedir. Tıkalı bölge kollaterallerle beslenmesine rağmen hastalarda göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi şikayetler olur ve zamanla kalp yetmezliği ve ani ölümler gelişebilir” dedi.

Atakalp Kalp Hastanesi gibi sadece koroner girişimsel uygulamaların yoğun uygulandığı merkezlerde yapılabilecek bu uygulamalarla hem bacak hem de kalp damarlarında ameliyat dışında çözümü olmayan veya ameliyat sonrası tekrar tam tıkanan damarların açılmasında CTO uygulamalarının doktorun uygun görmesi dahilinde bir alternatif olarak yapılmaktadır
CTO uygulamalarının anjiyografi işlemleri gibi yapılmaktadır ancak “Özel kataterler ve total oklüzyon telleri ile antegrad veya retrograd yolla total oklüzyondan geçilerek damar lümeni açılmakta ve PTCA ve stent uygulamaları yapılarak damar açıklığı sağlanmaktadır. CTO uygulamaları sayesinde, açılmaz denen damarların açılması ile hasta, ameliyatsız sağlığına kavuşmaktadır. Bu uygulamalar ameliyat gereksinimini yüzde 30 azaltmaktadır”.